Kredyty Gotówkowe

Kredyt gotówkowy to pożyczka, której bank udziela Klientowi, pod warunkiem spłaty w ratach ustalonych we wcześniejszej umowie. Zaciągnięte, w ten sposób środki można przeznaczyć na różne wydatki. W przeciwieństwie do kredytu np. hipotecznego, zobowiązanie nie jest zabezpieczone nieruchomością. Pożyczając niewielką kwotę banki zwyczajowo nie wymagają zabezpieczeń choć w niektórych wariantach jest ono wymagane w postaci poręczenia, weksla czy oświadczenia o poddaniu się egzekucji.

Podstawowe zasady funkcjonowania kredytu gotówkowego reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim. To z niej wynikają prawa i obowiązki stron.

Jeśli jesteś pewny, że potrzebujesz kredytu gotówkowego na realizację swoich marzeń, zrealizuj swój cel już dziś!

Najważniejszym wyznacznikiem zadowolenia z kredytu u większości Klientów jest tzw. stopa RRSO, czyli oprocentowanie rzeczywiste, będące całkowitym kosztem kredytu. Wyrażamy je procentowo w stosunku rocznym do kwoty kredytu, co daje pełniejszy obraz należności do zwrotu z zaciągniętego zobowiązania, gdyż pod uwagę jest brane nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również koszty przyznania kredytu, m.in. prowizja

Udziały w rynku kredytowym

You can transform your business to a revenue-producing asset that lets you work as much or as little as you want.

Warto pamiętać, że nie powinniśmy wypełniać w krótkim odstępie wniosków w kilku bankach, ponieważ kredytodawcy wysyłają zapytanie o historię kredytową do Biura Informacji Kredytowej, które zlicza ilość zapytań. Klient, który w wielu bankach składa wnioski kredytowe nie jest traktowany jako wiarygodny.

Dlatego polecamy skorzystać z naszego doradztwa, gdyż nasze zapytania nie są widoczne dla banku.

Profesjonalne podejście

Nasi Klienci często są zaskoczeni możliwościami jakie im przedstawiamy dzięki ciągłej analizie rynku i nieszablonowym myśleniu:

  • Kredyty z minimalnym zaangażowaniem ze strony Klienta,
  • Stały monitoring ofert rynkowych,
  • Pomoc we wszystkich formalnościach,
  • Nasz kontakt się nie kończy po podpisaniu umowy,
  • Dostęp do wykwalifikowanych Ekspertów.

Kredyt Gotówkowy można wziąć na dowolny cel jednak wyróżniamy jego kilka rodzajów.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów kredytów jest kredyt konsumpcyjny, nazywany również kredytem lub pożyczką gotówkową. Pieniądze, które dzięki niemu uzyskamy, możemy przeznaczyć na różne cele, choćby na remont domu.

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla każdej osoby, która odczuwa trudności w spłacie swoich kilku bądź też nawet kilkunastu zobowiązań. Przeprowadzenie konsolidacji w takich okolicznościach jest optymalnym wyjściem i to z kilku zasadniczych powodów, np. płacąc jedną niższą ratę nasze finanse odzyskują równowagę. Dodatkowo zaciągając kredyt konsolidacyjny mamy bardzo często możliwość „dobrania” dodatkowej gotówki.

Kredyt konsumpcyjny nie ma definicji prawnej, dotyczy sposobu wydatkowania środków – czyli konsumpcji. Kredyt konsumencki jest chroniony prawem, a dokładniej Ustawą o kredycie konsumenckim, która określa m.in. prawa i obowiązki kredytobiorców.

Kredyt odnawialny jest nieodłącznie powiązany z rachunkiem bankowym i przez to często utożsamiany z debetem – należy jednak pamiętać, iż są to dwa odrębne produkty finansowe. Kredyt znany jest także jako limit odnawialny bądź kredytowy, a jego podstawowym zadaniem jest powiększanie środków dostępnych na koncie o określoną sumę.

Cechy i Zalety Kredytu

Szybka decyzja kredytowa

Proces kredytu gotówkowego jest dość prosty gdyż bank nie wymaga od nas zabezpieczenia majątkowego. Pożyczka udzielana jest na podstawie zbadania dochodów oraz wiarygodności opartej na historii kredytowej tzw. historii BIK.

Możliwość dopasowania raty

Kredyt gotówkowy posiada możliwość okresowego zawieszenia spłacania lub zmniejszenia wysokości raty lub konsolidacji zobowiązań, czyli połączenie kilku rat z różnych kredytów w jedną niską ratę.

Kwota na dowolny cel

Kredyt możesz wziąć na dowolny cel. Tym samym możesz w końcu spełnić swoje marzenia, spłacić poprzednie zobowiązania, zainwestować w dochodowe przedsięwzięcia, ogranicza Cię tylko Twoja fantazja.

Wybierz ofertę z najniższym oprocentowaniem

Dzięki współpracy z czołówką największych banków w kraju, możemy wybierać oferty atrakcyjne pod względem oprocentowanie kredytów i opłat za udzielenie kredytu. Nasze doradztwo jest bezpłatne.

Jeśli nie znalazłeś poniżej odpowiedzi na swoje pytanie, zajrzyj na zakładkę FAQ lub napisz do Nas.

Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który dostępny jest na naszej stronie. Oczywiście każdy bank liczy trochę inaczej zdolność stąd zawsze możesz skontaktować się z Naszym Ekspertem finansowy, który w szczegółowy sposób przeprowadzi z Tobą analizę finansową.

Na kredyt mogą liczyć zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło oraz umowy zlecenie. W przypadku dwóch ostatnich często konieczne jest jednak potwierdzenie historii zatrudnienia.

Banki udzielają także kredytów gotówkowych osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Na pozytywną decyzję kredytową mogą także liczyć emeryci i renciści, którzy dzięki stałym dochodom cieszą się dużym zaufaniem ze strony banków.

Trzeba pamiętać, że dla banków mniejszym ryzykiem finansowym jest udzielenie kredytu osobom, które mogą zaświadczyć o stałym zatrudnieniu i równych wpływach na swój rachunek osobisty.

Nie wszystkie banki są skłonne udzielić kredytów w takim przypadku. Dodatkowo kredytobiorca musi spełnić więcej warunków, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka finansowego banku. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Napisz do Nas.

Potrzebujesz profesjonalnej porady finansowej?